تبلیغات
روانشناسی موفقیت

روانشناسی موفقیت
موفقیت نزدیک است کافیست به طرف آن بروی
نویسندگان
نظر سنجی
به نظر شما وبلاگ چطور است؟


اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

عدم اعتماد به نفس می‌تواند موجب پدید آمدن سطح بالایی از  بسیاری علایم بیمارگونه گردد.
در طول دوران كاری با افرادی كه در زندگی روزمره خود سطح استرس بالایی داشتند، در میانشان یك وجه مشترك و بسیار عمومی وجود دارد؛ اعتماد به نفس پایین. همچنین عدم اعتماد به نفس می‌تواند موجب پدید آمدن سطح بالایی از استرس، بی‌خوابی، اضطراب و بسیاری از علایم بیمارگونه گردد.

بدترین مورد این حالت در كسی كه عزت نفس پایین دارد، تجربه كردن احساساتی از قبیل بی‌ارزشی و بی‌لیاقتی و عدم تعلق می‌باشد كه متأسفانه می‌تواند منجر به فكر خودكشی گردد.

در تحقیقی كه چندین سال گذشته در سراسر آمریكای شمالی، كانادا و مكزیك انجام گرفت، پژوهشگران دریافتند كه نرخ خودكشی ارتباط بسیار زیادی با شرایط فقر و تنگدستی، ترك خانواده‌ (اغلب در كودكان زیر 16 سال) و طرد شدن توسط اطرافیان دارد.

در خصوص عزت نفس پایین، كودكان آسیب‌پذیرتر از دیگرانند. آنها مدام از طرف هم سن و سالهای خود و با توقعات غیرواقعی و نامعقول از جانب خانواده و دوستانشان تحت فشار قرار دارند. این امر می‌تواند به مشكلات روانی عمده منجر گردد كه در آن كودكان احساس خواهند كرد كه زندگیشان ارزشی ندارد.

امروزه بزرگسالان نیز چنین علایمی را تجربه می‌كنند. ما همواره با مسائلی چون پول، عشق، خانواده، كار و غیره در حال دست و پنجه نرم كردن می‌باشیم. از آنجایی كه اكثر جوامع مردسالار اهمیت زیادی برای موفقیت مردان قائل می‌باشند، برای یك مرد تحمل فشارها، سخت و دشوار است.

همه آن مربوط می‌شود به تئوری «بقای برازندگان»، تئوری‌ای كه مردان تولیدكننده و زنان مصرف‌كننده را توجیه می‌كند. حتی با جنبش آزادیخواهانه زنان و فمینیسم، علت اصلی از خودگذشتگی مردان كماكان به‌طور حتم مرتبط با این حقیقت است كه زنان از مردان انتظار دارند دنیا را روی شانه‌هایشان به دوش بكشند.

 احتمال دارد زنان با این گفته هم‌عقیده و موافق نباشند ولی این واقعیت دارد. آخرین باری كه نامزد یا همسرتان و یا فرد دیگری كه برای یك امر مهم حقیقتاً به شما وابسته بوده و آن كار (مثلاً پرداخت قبض تلفن ماه گذشته) را به شما واگذار كرده چه زمانی بوده است؟ این تقاضاها معمولاً با پول در ارتباط است. اگرچه اكثر اوقات برای این است كه شما یك «مرد واقعی» جلوه نمایید.

آیا شما یك مرد واقعی هستید؟ چگونه می‌توانید تعیین كنید یك مرد واقعی چگونه مردی باید باشد؟ راحت‌ترین كار آن است كه از نامزد، همسر، خواهر و یا مادر خود سؤال كنید. اما به شما اطمینان می‌دهیم كه با دهها پاسخ متفاوت بمباران خواهید شد. چرا؟

 به این خاطر كه هر زنی عقیده متفاوتی از آن‌گونه كه مرد رویاهایش باید باشد دارد. هرچند كه به‌طور كلی شما درخواهید یافت كه مردها باید تعدادی خصیصه مشترك را برای آن‌كه یك مرد واقعی محسوب گردند دارا باشند.

 استقلال مالی داشته باشید. سلامت جسمانی داشته باشید تا بتوانید فرزندانی قدرتمند همچون خودتان به‌وجود آورید. با هوش باشید و بدانید كه چگونه وسایل گوناگون را باید تعمیر كنید. مورد اعتماد و قابل اتكا باشید. همواره به منظور برآوردن نیازهای وی در دسترس باشید.

شخصیت مستحكم و با ثبات داشته باشید، به او نشان دهید كه قادر هستید روی پاهای خودتان بایستید.معمولاً هنگامی كه شما این‌گونه احساس كنید كه فاقد حتی یكی از ویژگی‌های مذكورید، اعتماد به نفس شما شروع به تنزل می‌كند چرا كه احساس خواهید كرد كه گویی از حداقل شرایط لازم و ضروری نیز برخوردار نیستید.

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاک جهت برداشتن گامی حتی کوچک در جهت موفقیت راه اندازی شده است و اما بعد....
لطفا برای درج پیامکهایتان در قسمت صفحات جانبی اس ام اس زیبا از دوستان پیامکهای خود را همراه با اسم به شماره 09138004643 ارسال نمایید ...
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
12345